1 grudnia 2019 roku Republika Czeska uruchomi nowy elektroniczny system poboru opłat za pojazdy o masie powyżej 3,5 tony

Wynagradzanie kierowcy od ilości przebytych kilometrów
18 lipca 2019
BDO, czyli rejestr obowiązkowy dla większości przedsiębiorców
27 grudnia 2019

1 grudnia 2019 roku Republika Czeska uruchomi nowy elektroniczny system poboru opłat za pojazdy o masie powyżej 3,5 tony

1 grudnia 2019 roku Republika Czeska uruchomi nowy elektroniczny system poboru opłat za pojazdy o masie powyżej 3,5 tony. Nowy operator opłat drogowych przejmie obsługę czeskich opłat drogowych. Urządzenie elektroniczne pierwotnego dostawcy jest niezgodne z nowym satelitarnym elektronicznym systemem opłat. Dlatego konieczna jest wymiana obecnego urządzenia pokładowego na nowe. W rezultacie istniejące urządzenia do pobierania opłat nie będą działać od grudnia.

Musisz ponownie zarejestrować się w nowym systemie i zainstalować nowe urządzenia elektroniczne w swoich pojazdach przed 1 grudnia 2019 roku. Wstępna rejestracja pojazdów na nowy system opłat drogowych w Czechach jest już możliwa.

Urządzenie elektroniczne zostanie pożyczone operatorowi pojazdu w taki sam sposób, jak poprzednio. Operatorzy pojazdów mogą kupić nowe urządzenie elektroniczne w ponad 200 punktach sprzedaży lub online na stronie www.mytocz.eu W przypadku rejestracji online, operatorzy pojazdów otrzymają urządzenie pokładowe pocztą (bezpłatna wysyłka urządzeń elektronicznych zamówionych przed 30 listopada 2019 do Czech, Niemiec, Austrii, Słowacji i Polski). Warunkiem otrzymania lub wysłania nowego urządzenia pokładowego jest, oprócz rejestracji, wpłata zwrotnego depozytu za urządzenie w wysokości 2 468 CZK (około 95 euro).

Uwaga: do czasu wprowadzenia nowego systemu opłat drogowych (1 grudnia 2019 roku.) operatorzy pojazdów muszą nadal korzystać z elektronicznego urządzenia pokładowego pierwotnego operatora systemu.

Zasady działania systemu opłat drogowych w Czechach pozostaną niezmienione. Opłaty zależą od rodzaju pojazdu i odległości przejechanej przez płatną drogę, przy czym korzystanie z płatnej drogi przez pojazd silnikowy z co najmniej czterema kołami o maksymalnej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony podlega opłacie za przejazd.

Zaleca się, aby nie pozostawiać rejestracji w nowym systemie do ostatniej chwili, ale skorzystać z okresu dwóch miesięcy, podczas którego problemy ze zmianą opłat można rozwiązać przed jego uruchomieniem. Rejestrując się na czas i uzyskując nową jednostkę pokładową, można również uniknąć kolejek, które mogą pojawić się w punktach kontaktowych poboru opłat w grudniu.

1 grudnia 2019 roku Republika Czeska uruchomi nowy elektroniczny system poboru opłat za pojazdy o masie powyżej 3,5 tony
5 (100%) 1 vote

Komentarze są wyłączone.