W Niemczech – Czechy, Słowacja i prowincja Tyrol (Austria) zostały sklasyfikowane na liście terytoriów silnie dotkniętych mutacjami wirusa

Koronawirus – Przepisy wjazdowe: Nowa kontrola graniczna w Niemczech

Szanowni Klienci,

W Niemczech – Czechy, Słowacja i prowincja Tyrol (Austria) zostały sklasyfikowane na liście terytoriów silnie dotkniętych mutacjami wirusa.

W rezultacie od 14.02.2021 Niemcy wprowadziły kontrole graniczne w Czechach i prowincji Tyrol (Austria).

Zwracamy uwagę, że kierowcy ciężarówek wjeżdżający do Niemiec z obszaru wariantu wirusowego są zobowiązani do wypełnienia cyfrowego formularza rejestracyjnego przed wjazdem do kraju i muszą przedstawić negatywny wynik testu Covid-19 (nie starszy niż 48 godzin) przy wjeździe.

Z powodu niemieckich obostrzeń w prowincji tyrolskiej zaczęto kontrolować ruch ciężarówek z Włoch. Na przełęczy Brenner na granicy z Włochami oraz w okolicach Werony sprawdza się, czy kierowcy mają negatywne wyniki testów, aby móc później wjechać do Niemiec.
Otrzymaliśmy informację, że kierowcom odmówiono wjazdu do Austrii z powodu braku wyników testów w języku angielskim lub niemieckim.
Również z powodu złej sytuacji na granicy Czechy / Niemcy czeska policja zaczęła kontrole pod kątem testów covidowych – na przykład w Lanžhot (granica Czechy / Austria / Słowacja).
Pracownicy transportu, którzy przejeżdżają przez Republikę Czeską do Niemiec, są zobowiązani do posiadania negatywnego wyniku PCR / testu antygenowego nie starszego niż 36 godzin przy wjeździe do Republiki Czeskiej